Weddings

447W4087_WW_22Blagica
M&B
Vele_i_Bojana
S&D wedding
На вашата свадба, нека биде се по ваша желба.
Без разлика дали ќе е бал, маскембал или мала интимна свадба,
Кул парови заслужуваат cool фотографии 😉

505_W
Ana & Josip
Ние не го дефинираме нашиот стил на фотографирање. Нашата цел не е да ја фотографираме вашата свадба како било која свадба во било која Недела, наша цел е да направиме фотографии кои ќе зрачат со вистински емоции, љубов, радост, среќа… креативни и уникатни фотографии кои ќе ве прикажат во најдобро светло и ќе бидат вечно сведоштво на вашата љубов.
dupla_web2
3
Букирањето за 2016/2017 е во тек, резервирајте го вашиот термин на време.
Побарајте понуда и можете сами да креирате пакет што најмногу ви одговара.
Контактирајте не на еmail: gjorgji.ristoski[at]gmail.com
или јавете се на: +389(0)70 348719

1

LV

LV2
48
Saska
67

Ѓорѓи Ристоски е основач на ‘RW production’ креативен тим кој нуди професинонални фотографски и кинематографски услуги.
Maja&Slavco
200_2_W
FB галерија I
FB галерија II
1 (2)
1

1-3
2
Skate park wedding GR
.
“★★★★★На првиот “работен” состанок ни беше јасно дека го направивме вистинскиот избор кога се одлучивме Ѓорѓи и екипата да ја фотографираат нашата свадбена забава. И покрај тоа што тогаш многу повеќе разговаравме за музички албуми и концерти, бевме сигурни дека Ѓорѓи нѐ сфати што точно очекуваме. Конечна потврда дека тоа е токму така, стигна кога ни беше врачен еден тон материјал. Ѓорѓи и Марјан со одлично чувство секогаш беа на вистинското место за да го уловат секој мал, но значаен момент од журката, но и пред неа. Момент кој секогаш ќе нѐ потсетува колку добро си поминавме тој ден. Секоја чест за професионалниот однос и трпението кон аматерските “модели”, особено на фотосесијата, се надеваме дека не претеравме со желбите. Ти посакуваме успех во кариерата, и барем еднаш да имаш можност да фотографираш на концерт на Interpol:)” – Наташа и Филип

“★★★★★ Great photographer, positive and pleasant person. He is patient and with a very good eye, he knows how to catch moments! I am very happy that we chose him for our wedding, I had a feeling that he is exactly what I was looking for!
And I was not surprised when accidentally I found out that he is the only Macedonian fearless photographer! And that he also does black&white film photography – one can not be wrong with a person who knows the classical art of photography.
Keep up the great work, Gjorgji!” – Irena i Stefan

” …Sakav samo uste ednas da ti se zablagodaram za uspesno srabotenata rabota, so isklucitelna profesionalnost i razbiranje. Ti posakuvam samo golemi uspesi i ti blagodaram za prekrasnite fotografii koi gi napravi, koi ke ni ostanat vo secavanje celiot ziovot.” ……….Сашка и Горан

” Задачата која што му ја доверивме на Ѓорѓи, беше запазена и во најмалите детаили и сега, после 4 месеци поминати од нашата свадба, кога ги гледаме фотографиите се изгледа повторно толку Fresh……
Фотографиите се неверојатни, многу професионално изработени…..
Се изгледа толку филмски!!
Навистина сакаме да го изразиме нашето задоволство од професионализмоти одлично завршената работа.
Среќни сме што те избравме тебе затоа што ти преку твоите фотографии ја претвори нашиот свадбен ден во незаборавна приказна. “
……….Елена и Аспарух

Една од потешките одлуки во организирањето на свадбата е да го одбереш вистинскиот фотограф. Со овој албум (http://goo.gl/PN5zN) се покажува дека Ѓорѓи е вистинскиот избор.” – Marina Malenko

Bojana & Vele